logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
poniedziałek, 28 listopada 2022 13:22

Poważne tematy w KinoSzkole

Przedszkolaki z Przedszkola Prywatnego rozpoczęli listopadowe spotkania w ramach programu KinoSzkoła. Podczas prelekcji rozmawiali na temat baśni i bajek polskich. Po krótkiej rozmowie obejrzeli „Syrenkę warszawską”, „Serce z piernika” oraz „Apolejka i jej osiołek”.

Najmłodsze klasy szkół podstawowych nr 1 oraz nr 3 w Złocieńcu oraz uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno- Terapeutycznych w Bobrowie podczas prelekcji oswajali trudne emocje jakimi są lęk i strach. Po ciekawej dyskusji mogli się przekonać jak z tym problemem poradzili sobie bohaterowie bajki „Nawet myszy idą do nieba”.

Uczniowie klas 4-6 zastanawiali się jak sobie radzić w trudnych momentach w życiu? Czy stawić czoła problemom czy lepiej udać, że nie istnieją? Czy to co wydaje się nam problemem, jest też nim w oczach innych? Co to znaczy trudny moment? Uczniowie próbowali znaleźć odpowiedź na wyżej postawione pytania oglądając film „Za duży na bajki”.

Najstarsi uczestnicy listopadowych zajęć, uczniowie klas 7-8 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, zastanawiali się jak sobie poradzić z takimi stanami jak smutek, depresja czy żałoba. Z tym wszystkim musiała się zmierzyć główna bohaterka filmu „Comedy Queen”.

Zdjęcia i tekst: Katarzyna Borowczak

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus