logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 27 stycznia 2022 09:25

WYSTAWA HISTORII WĘDKARSTWA I RYBACTWA W ZŁOCIEŃCU

Pocztówka, którą zakupiłem kilkanaście lat temu w zakładzie fotograficznym Foto-Czepe w Złocieńcu, zainspirowała mnie do ustalenia daty rozpoczęcia zorganizowanego wędkarstwa w Złocieńcu. Dzięki uprzejmości pana Zbigniewa Czepe udało mi się odkryć kilka ważnych faktów dla tej historii.
 
Oto co mówi pan Zbigniew Czepe:
 
"Założycielem Koła wędkarskiego w Złocieńcu był pan Eryk Czepe,mój ojciec, który przez wiele lat piastował funkcję prezesa koła,członkiem zarządu był też Pan Brunon Urban. Koło zostało założone w roku 1948. Pamiętam, że w grubym brulionie prowadzona była dokumentacja koła (brulion znajdował się w Zakładzie Foto-Czepe), była w nim księgowość koła i dane dotyczące członków, wnoszone przez członków opłaty przeznaczane były na uiszczanie należności na rzecz zarządców wód, w celu umożliwienia wędkowania. Koło nie posiadało rachunku bankowego.
Wszelkie spotkania za życia mojego ojca odbywały się na zapleczu Zakładu Foto-Czepe (do 1960 roku), zazwyczaj miały charakter organizacyjno-towarzyski.
Członkowie koła wędkowali głównie na jeziorze Siecino (mój ojciec posiadał łódkę, którą przechowywał u gajowego przed wsią Siecino), Wilczkowo, Busko i z brzegu nad Drawą"
 
Zapraszam na wystawę, na której będzie można obejrzeć zdjęcia z życia wędkarzy i rybaków w Złocieńcu z lat minionych.
Wystawa potrwa od 11 do 30 stycznia i będzie prezentowana w Złocienieckim Ośrodku Kultury w Kinie Mewa.
 
 
TOMASZ ŁAJCZAK


 

 

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus