logo zok

UWAGA! Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce Czytaj więcej…

Zrozumiałem
czwartek, 11 października 2012 13:51

Jak powstaje dźwięk w filmie

Warsztaty medialne w ramach KinoSzkoła tym razem dotyczyły powstawania dźwięku w filmie. Oprócz tego 5 października w kinie Mewa uczniowie szkół podstawowych obejrzeli filmy „Sekret Eleonory” oraz „Krokodyle z przedmieścia”.

Podczas warsztatów dzieci poznały najróżniejsze instrumenty muzyczne, niektóre z nich zaskoczyły wszystkich. Oprócz popularnego puzonu czy talerzy pojawił się suzafon czy mandolina. Dzieci na warsztatach utworzyły małe zespoły muzyczne, które miały za zadanie tworzyć dźwięk do oglądanego filmu. Uczestnicy warsztatów wysłuchali różnych dźwięków wykorzystywanych w filmach, próbowali również własnym głosem zademonstrować dźwięk wydawany przez pogotowie ratunkowe, spadającą bombę czy szum wiatru. Mogły również obejrzeć film pełen ciekawych i zaskakujących dźwięków. Niebywałą okazją była możliwość użyci megafonu, z którego specyficzny dźwięk roznosił się po całej sali.

Krótkometrażowy film zaprezentowany dzieciom podczas warsztatów bardzo podobał się młodym widzom. Z wielkim zaciekawieniem oczekiwali oni zakończenia, które zaskoczyło wszystkich. Niektóre fragmenty filmu w celu podkreślenia znaczenia dźwięku były pozbawione obrazu. Zabieg ten został zastosowany celowo aby uzyskać większe skupienia odbiorców na dźwięku. Ponadto dzieci uczestniczące w warsztatach obejrzały niemy film z Charliem Chaplinem. Dla niektórych było to pierwsze spotkanie z kinem niemym.

Ponadto podczas spotkań październikowych w ramach KinoSzkoła dzieci obejrzały filmy europejskie, z klas I-III „Sekret Eleonory”, a z klas IV-VI "Krokodyle z przedmieścia". Kolejne spotkanie uczniów w kinie już w listopadzie.

Nasi partnerzy:

  sksil ForumKrakow Zachodniopomorskie logo mkidn 6490reklama kinads poziomaLR baner     DSI logo    logo m kult  erasmus ekdus DKplus